ذکیهان نوشت:رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار فرستاده آمریکا به وی اطمینان داده بود که برای حمایت از اهداف استراتژیک واشنگتن در منطقه خاورمیانه، مقدمات پرداخت 50 میلیون دلار به میرحسین موسوی و سایر مخالفان جمهوری اسلامی را فراهم کرده است.


این خبر را روزنامه گاردین به نقل از اسناد جدید الانتشار شبکه الجزیره اعلام کرد. براساس این گزارش مستند، صائب عریقات از مقامات تشکیلات خودگردان در دیدار خود با جرج میچل که اکتبر 2009 (مهر ماه 1388) انجام گرفته، به وی می گوید محمود عباس تلاش کرده یک تاجر را متقاعد کند تا کمک 50 میلیون دلاری در اختیار موسوی و دیگر مخالفان جمهوری اسلامی برای کارهای رسانه ای قرار دهد.

صائب عریقات در خاورمیانه، این اقدام محمود عباس را نشانه ای از پشتیبانی مقامات فلسطینی «از اهداف استراتژیک آمریکا در منطقه» عنوان کرده و آن را مثالی از مقابله با نقش ایران در حمایت از حزب الله و حماس دانسته است.

عریقات در اکتبر 2009 (مهر 88) به میچل گفته: «احمدی نژاد در غزه و لبنان است و دول عربی کاری نمی کنند. می دانید که ابومازن (محمود عباس) از یک فعال اقتصادی خواسته مبلغی را برای تأسیس یک رادیو به موسوی پرداخت کند.»

براساس این گزارش عریقات در دیدار با مشاور امنیت ملی ایالات متحده، ژنرال جیمز جونز، میزان مبلغ در نظر گرفته شده را این گونه اعلام کرده است: «10 روز پیش باید یک فعال اقتصادی فلسطینی را متقاعد می کردیم که 50 میلیون دلار به موسوی بدهد تا یک ایستگاه رادیویی داشته باشد.»

گاردین از منابعی در اپوزیسیون ایران نقل کرده که ایرانی ها برای بهره برداری از ارتباطات دیرین با ساف دست به تلاش هایی زده اند اما با شکست مواجه شدند.

/28119ارسال توسط امیررضا خالد....