ذتاريخ : ۱۳۸٩/۱۱/۱٠

همایش ولایت و فقاهت از نهضت تنباکو تا انقلاب اسلامی در قم برگزار می‌شود.


به گزارش آینده روشن، حجت‌الاسلام مهدی ابوطالبی، دبیر گروه تاریخ اندیشه معاصر مؤسسه امام خمینی‌(ره) در گفت‌وگوی خبری از برگزاری همایش ولایت و فقاهت از نهضت تنباکو تا انقلاب اسلامی، ۲۱ بهمن‌ماه خبر داد.

وی پررنگ کردن بحث ولایت فقیه و ولایت‌مداری ایرانی در طول تاریخ معاصر و همچنین نقش پررنگ ولایت در پیروزی جنبش‌های سیاسی اجتماعی ایران را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش برشمرد و افزود: این همایش با توجه به تقارن تاریخی و محتوایی پیروزی نهضت تنباکو و پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی‌(ره) خاطرنشان کرد: پیروزی نهضت تنباکو پس از همه فراز و فرودها در اثر حکم ولایی و حکومتی میرزای شیرازی و تبعیت مردم از این حکم اتفاق افتاد و پیروزی انقلاب اسلامی هم ناشی از پیروی توده‌های مردم از حضرت امام خمینی‌(ره) به عنوان ولی فقیه و مرجع تقلید بود.

وی یادآور شد: در این مراسم، آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی، مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم، دکتر موسی نجفی و محمدعلی فتح اللهی از اساتید دانشگاه و حجت‌الاسلام علی ابوالحسنی، استاد حوزه علمیه قم به سخنرانی خواهند پرداخت.
گفتنی است، همایش ولایت و فقاهت از نهضت تنباکو تا انقلاب اسلامی، پنجشنبه ۲۱ بهمن‌ماه در سالن اجتماعات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی‌(ره) به نشانی قم ـ بلوار امین ـ بلوار جمهوری اسلامی برگزار می‌شود.ارسال توسط امیررضا خالد....