نبوی: آخرین موضع هاشمی مایوس کننده بود

سید مرتضی نبوی، مدیرمسئول روزنامه رسالت در گفت‌وگو با ایرنا در پاسخ به این سئوال که در فتنه سال گذشته چه شد که برخی خط امامی‌ها در عقایدشان تجدید نظر کردند؟ گفت: عده‌ای در فتنه اخیر به دنبال بومی سازی انقلاب‌های رنگی بودند، کسانی که زمانی در خانواده انقلاب بودند، بعد از رحلت امام تجدید نظر اساسی کردند. آنان در زمان امام می‌گفتند که ما طرفدار انحصاری و دو آتشه ولایت فقیه هستیم ولی بعد از آن گفتند ما به دلیل رودربایستی که با امام داشتیم این حرف را می‌زدیم وگرنه ما ولایت فقیه را قبول نداریم و از جمهوری اسلامی به جمهوری مطلق سکولار تنزل کردند.

نبوی افزود: در این سه دهه‌ای که از انقلاب گذشته است یک طبقه اشرافی در ایران شکل گرفت که به دلیل حضور در حاکمیت و دسترسی به رانت برای خود امکاناتی ساختند و سپس تبدیل به شبکه و باند شدند و می‌خواستند به هر طریقی در قدرت بمانند که رهبر معظم انقلاب از آنان به عنوان باند اشرافیت که بعد از انقلاب شکل گرفت نام بردند که اعضای کارگزاران نیز عضو آن بودند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضع گیری آقای هاشمی رفسنجانی در فتنه سال گذشته بیان داشت: موضع هاشمی رفسنجانی در قبال فتنه سال گذشته شفاف نبود؛ آخرین موضع گیری او در دیدار با انجمن اسلامی دانشجویان گیلان نیز مایوس کننده بود، چون او باز بر‌‌ همان مواضع غیر شفاف و مواضعی که به نوعی جانبدارانه نسبت به جریان فتنه بود، باقی ماند.

وی اضافه کرد: در طول تاریخ مشاهده شده دلیل سکوت و انحرافات خواص به چند دلیل بوده است یکی مانند زبیر به علت فرزندانش به انحراف کشیده می‌شود و دیگری به دلیل قدرت طلبی و ثروت جویی و برخی به علت جاه طلبی.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین در ادامه سخنانش به تعیین شروط خاتمی برای بازگشت به حاکمیت اشاره کرد و اظهار داشت: خاتمی استراتژی‌اش موضع گیری مبهم است. در طول ریاست جمهوری و بعد از آن همواره سیاست‌اش شکست خورده بود و سیاست او نه طرفداران را راضی می‌کند و نه منتقدان را همراه می‌سازد.

نبوی تاکید کرد: گرچه خاتمی می‌خواهد بگوید که در ساختار نظام حرکت می‌کند ولی حمایت‌هایی که از جریان فتنه کرد شبیه حرف‌های نماز جمعه هاشمی بود و نشان می‌دهد که او تحلیل درستی از شرایط ندارد. خاتمی دیگر صلاحیت رهبری اصلاحات را ندارد و جریان اصلاحات باید به دنبال رهبران جدید باشند.

/ 0 نظر / 3 بازدید