صانعی: من تاوان پست هایم را می دهم!

یکی از سایت های جریان فتنه با نقل خاطره ای از شیخ یوسف صانعی مدعی شد که وضعیت کنونی برخی از اصلاح طلبان حاصل عملکردهای آنان در پست های حکومتی شان بوده و آنان اینک از کرده های خود در سال های ابتدایی انقلاب پشیمان هستند.

http://jamnews.ir/Images/News/Smal_Pic/10-3-1390/IMAGE634425474202343750.jpg

به گزارش جوان آنلاین،سایت بالاترین در لینکی قرارداده در مطلبی تحت عنوان«خاطره یکی از دوستان سبز از آیت‌الله صانعی به نقل از فیس بوک ایشان»،نوشته است:
سال گذشته با جمعی از دوستان خدمت آیت الله صانعی رفتیم . صحبت از وضعیت مملکت بود . ایشان گفتند دلتان برای آقای خاتمی و نوری نسوزد اینان تاوان حصر آیت الله منتظری را می دهند. دلتان برای آقای هاشمی نسوزد ایشان تاوان عمل خود را می دهند.شنیدم که ایشان به دوستی گفته بودند دلتان برای من هم نسوزد من هم تاوان آنچه که در مدت تصدی امور حکومتی را داشتم می دهم!.
گفتنی است در صورت صحت این ادعا باید اذعان کرد که اصلاح طلبان دیروز و فتنه گران امروز چگونه بابت استحاله خود به رو در رویی با انقلاب برخواسته اند.
شایان ذکر است که این اظهارات در حالی از سوی صانعی صورت می پذیرد که وی در زمان تصدی دادستانی کل کشور آنچنان افراط می کرده که با تفکرات ارزشی فاصله عمیقی می گرفته است. به عنوان مثال وی در سال ‪ ۱۳۶۱‬در دیدار اعضای گشت‌های ثارالله مطالبی را مطرح می‌کند که قابل تامل است.در این جلسه از سوی دیدارکنندگان مطرح می‌شود که برخی افراد، زمانی که اعضای گشت‌های ثارالله از آنها سوالاتی می‌کنند، جواب نمی‌دهند. پاسخ آیت الله صانعی در این‌باره به شرح ذیل است: گفتند در برخوردها بعد از آن که با اخلاق اسلامی برخورد کردید، حاضر نشد به شما جواب بدهد و حاضر نشد امنیت مملکت را حفظ کند. شما می‌توانید او را دستگیر و به دادسرا بفرستید، چون این جرم مشهود است… بعد از اخلاق اسلامی اگر دیدید حاضر به جواب دادن نشد و شما به او مشکوک هستید، به عنوان احتمال یک حرکت ضدانقلابی و جرم مشهود و مبارزه با امنیت مملکت می‌توانید دستگیرش کنید و او را به دادسراها و مراجع قانونی بفرستید. اگر کسی اعتراض کرد بگویید فلانی (صانعی ) به عنوان یک دادستان در فلان سخنرانی و صحبتش این را گفت و من این را به عنوان یک مسئله قضایی دارم به شما می‌گویم و مسئولیت آن هم به عهده من است. به آنان که پاسخ شما را نمی‌دهند بگویید در صورت ندادن پاسخ ما شما را به دادسراها جلب می‌کنیم و آنها را به عنوان جرم مشهود و حرکت ضدانقلاب به دادسراهای انقلاب بفرستید چون احتمال توطئه است. پاسخ دادن او واجب است و فرض است که جواب شما را بدهد و واجب است که شما هر چه گفتید جواب بدهد. آنها نمی‌توانند بگویند آزاد هستم. خیر، تو آزاد نیستی. تو از این آزادی می‌خواهی آزادی را ببری و از این آزادی می‌خواهی انفجار و ترور به وجود بیاوری. برای چه جواب نمی‌دهی؟ تو که صبح تا شب این همه حرف می‌زنی از دو کلمه جواب دادن خودداری می‌کنی؟ و شما به او بگویید که می‌توانید او را به دادسرا جلب کنید و اگر باز جواب نداد به عنوان جرم مشهود جلب کنید و مسئولیت آن هم با بنده به عنوان یک دادستان و حافظ حقوق جامعه است . با اینها قاطعانه برخورد کنید. باید اینها از شما بترسند… ضدانقلاب باید آن قدر از شما بترسد که عکس شما را ببیند فرار کند و اگر این جور شد ، مسلمان صددرصد هستید (روزنامه جمهوری اسلامی یازدهم اسفندماه ‪۱۳۶۱‬ )

/ 1 نظر / 12 بازدید
شاهین

ایشان مرجع تقلید است و نباید نسنجیده صبحت کند . صد البته برای سخنان خود هم دلیل شرعی و قانونی دارد . اگر از موضع بیطرفی قضاوت کنید خیلی بهتر است که سخنان همه ی مسئولین را مد نظر قراردهید . ضد و نقیض گویی در تمام سخنان کما بیش هست . حال یکنفر بیشتر . یک نفر کمتر اگر به فکر مردم هستید و دلتان برای نظام و مملکت و مردمش میسوزد ، بهتر است عینک قضاوت یکجانبه را عوض کنید. موید و پیروز باشید