فتنه جریان باطل با لباس حق است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله سیداحمد خاتمی جمعه شب در آیین عزاداری دهه آخر صفر در حسینیه امام خمینی (ره) مشهد اظهار داشت:‌ در طول تاریخ پیامبران 10 جریان و مصداق بارز فتنه رخ داده بود که از جمله این آنها می توان به جریان‌های ناکثین، مارقین و قاسطین در زمان حضرت علی ابن ابیطالب (ع)، بنی‌امیه و بنی‌عباس که خود را خلیفه‌الله بعد از پیغمبر می‌دانستند، اشاره کرد.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:‌ همچنین جریان‌های فتنه آمیزی در زمان امامان معصوم وجود داشتند که ائمه معصومین (ع) را خدا می‌دانستند و سایر این جریانات انحرافی، جبریه، فتعیه و ادعای امامت پسر بزرگ امام صادق (ع) دیگر این جریان‌هاست.
وی جریان گوساله سامری در زمان حضرت موسی و مسائل و حوادث در زمان حضرت محمد (ص) و یا بعد از رحلت ایشان، عمل نکردن برخی افراد به سفارش موکد آن حضرت مبنی بر جانشینی حضرت علی (ع) و طرح صغیفه بنی ساعده برای تعیین خلافت بعد پیامبر (ص) سایر این جریان‌های فتنه‌انگیز است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: باید در مقابله با فتنه همواره بصیرت و هوشیاری را به عنوان یکی از ضروریات مهم حفظ کنیم چون بصیرت انسان‌ها را در شرایط فتنه نجات می‌دهد.
وی گفت:‌ انسان با بصیرت در شرایط فتنه راه را گم نمی‌کند و راه صحیح را به خوبی تشخیص می‌دهد و شخص بی‌بصیرت یا فتنه‌گر می‌شود و یا آب به آسیاب دشمن می‌ریزد.
خاتمی گفت:‌ همچنین انسان بی‌بصیرت با سکوتش با معاندان همراهی می‌کند.
وی بصیرت را به منزله چراغ فروزانی توصیف کرد که در شرایط فتنه راه را برای انسان‌ها روشن می‌کند و از به بیراهه رفتن آنان جلوگیری می‌کند.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:‌ حتی طلحه و زبیر که زمانی سابقه حضور در لشکریان پیامبر اکرم و امام علی (ع) داشتند و از آنان حمایت می‌کردند چون بصیرت خود را حفظ نکردند جزو سران فتنه قرار گرفتند و در مقابل حضرت علی ابن ابیطالب (ع) ایستادند.
انتهای پیام/خ20/ک

/ 0 نظر / 48 بازدید