رصد رسانه های ضد انقلاب

----------------------------------------------------------------------------------------------

دانشگان لندن این روزها مامن اپوزیسیون شده است.

دراین نوشته سعی خواهد شد با رصد محورهای مورد تاکید جریان فتنه حساسیت،امید و سردرگمی و برنامه ریزی آنان را از خلال خبر ها مورد توجه قرار دهیم.

*****
طی هفته گذشته مهمترین محورهای مورد توجه سایت های حامی جریان فتنه در قالب اخبار و تحلیلی عبارت بودند از:


بررسی نقش روحانیت در لندن

دانشگان لندن که این روزها مامن برخی از چهره های سیاسی اپوزیسیون نظام جمهوری اسلامی ایران شده کنفرانسی را با موضوع نقش روحانیت و حوزه های علمیه در تاریخ معاصر ایران برگزار کرده است . اما آنچه که مهمتر از اصل خبر وآگاهی دشمنان این نهاد مقدس به میزان اهمیت و تاثیرگذاری روحانیت در جامعه ایران است ، سخنرانان دعوت شده به این برنامه میباشد . از جمله سخنرانان کنفرانس لندن عبدالکریم سروش است که طی سخنانی اهانت آمیزی ه نهاد روحانیت ، آنرا «یگانه» از مفاهیم «حق و آزادی» معرفی کرده است .

وی که از بصیرت اهالی علم و فضل حوزه های علمیه در شناسایی و شناساندن مسیر انحراف برخی روشنفکرنماهای غرب زده بشدت ناخرسند بود اظهار داشت «بعد از انقلاب تاسف من از این است که در حوزه این چیزها نه تنها پیشرفت نکرد بلکه پس رفت کرد و آن تلنگرهایی که توسط روشنفکران دینی به حوزه می خورد آنها نیز متوقف شد و ای کاش ادامه پیدا می کرد تا بالاخره همین مفاهیم رفته رفته راه خودش را به آنجا باز کند.»

البته سروش که سالهاست امر را بر خود مشتبه دیده و عنوان روشنفکر دینی را به خود سنجاق کرده در سخنانش اشاره ای به منظورش از روشنفکر دینی نکرد چراکه اگر مقصود را خود گرفته بهتر است از واژه روشنفکر ضد دینی استفاده کند .


آسمان و ریسمان بافی رادیو فردا

رادیو فردا ارگان رسانه ای وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا سیا که از اقدام دولت عراق در اعلام ضرب الاجل به عناصر گروهک تروریستی مجاهدین خلق برای ترک خاک این کشور بشدت نگران شده با یک پیش فرض مضحک، کوشیده ارتباطی بین حمله دولت عراق به اردوگاه اشرف و فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران ایجاد کند . رادیو فردا که از این روزها حتی قادر نیست تخیلات خود را با قلم فرسایی های اجرت بگیران خود ارائه کند به سراغ تاکتیک نظر سنجی رفته و سوال کودکانه ای را با موضوع «آیا حملات نیروهای دولتی عراق به اردوگاه اشرف، محل استقرار هواداران سازمان مجاهدین خلق، و نیز طرح ادعاهای جدید این سازمان در مورد برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ارتباطی وجود دارد» طرح کرده است .

به نظر می رسد در صورت عدم توقف خیال پردازی گردانندگان رسانه های وابسته به بیگانگان ، می توان انتظار داشت در روزهای آتی جمهوری اسلامی ایران به عنوان عامل اصلی زلزله ۹ ریشتری ژاپن از سوی این رسانه ها معرفی شود


خود سرها را در مقابل ما مجازات کنید

شاید کسی به طور دقیق نداند که واژه خودسرها از چه زمانی و توسط چه کسی وارد دایره لغات فرهنگ سیاسی کشور شده اما آنچه طی سالهای اخیر بارها مورد توجه مسئولان و دلسوزان نظام اسلامی قرار گرفته ضرورت برخورد جدی و قانونی با هرنوع قانون شکنی در جامعه است . واقعیتی که در کلام رهبری انقلاب در دفاع و اعاده از حیثیت نظام اسلامی در پس حوادث سالهای گذشته بارها تبلور یافته و آخرین نمونه آن به رهنمودهای ایشان در دیدار با اعضای خبرگان رهبری در سال گذشته باز می گردد.

اما گویی برخی دلباختگان غرب و فراریان خارج نشین گستاخانه بدنبال نا حقی هستند که شرعا و قانونا نسبت به ان صاحب دین نبوده و نیستند .

اینبار وبسایت جرس در مطلبی کوشید ماجرای افراد خودسر را محل تسویه حسابهای شخصی قرار دهد و از درگیری های عطاا… مهاجرانی در سال ۷۷ تا حوادث ماههای پایانی سال ۸۹ را شاهد ادعای واهی خود در خصوص «عدم برخورد با خودسرها» بیاورد. حال آنکه برخورد دستگاه قضایی با ح.ق وبلاگ نویس معروف ، وبسایت مشرق ، حکم قضایی برای مدیر مسئول روزنامه ایران و تشکیل دادگاه عاملین حادثه کهریزک و صدور احکام سنگین از جمله قصاص نفس برای خاطیان و …. جملگی شاهدی بر رفتار قانونی دستگاه قضا با متخلفان از قانون ، از هر صنف و مسلک سیاسی ، می باشد .


ناله و فغان جرس در عزای منافقین

حوادث سال ۸۸ و انتشار اخباری مبنی بر مداخله و نفوذ گروهک تروریستی منافقین در طراحی و به آشوب کشاندن شهرها از سوی مقامات امنیتی هر از چند گاهی مطرح می شد اما گاف جدید گردانندگان وبسایت جرس در مطلبی با عنوان «خروج تشکیلات مجاهدین از عراق» در حکم یک خود زنی و اعلام وفاداری با اعضای این گروهک تروریستی بشمار می رود و اندک تردیدها را در خصوص ارتباط ارگانیک مدعیان خارج نشین با گروهک های تروریستی را بر طرف می کند .

در این نوشتار مسئولیت گردانندگان و همفکران وبسایت جرس در قبال بازماندگان جریان نفاق «بس فراتر از محکوم کردن» صرف توصیف شده است . اما موضوع آنگاه جالب می شود که نویسنده نا خواسته اعتراف به خیانتهای این گروهک تروریستی می کند و می نویسد «زمانی که مجاهدین در عراق مستقر شدند صدام حسین بر عراق مسلط بود و جنگ میان حکومت او و جمهوری اسلامی بشدت جریان داشت. مجاهدین نیز می خواستند با حکومت جمهوری اسلامی جنگ را ادامه دهند. لذا تحت حمایت بیکران و گشاده دستانه حکومت عراق قرار داشتند و دست کم امنیت ایشان کاملا در آن کشور تامین بود. روابط صدام با مجاهدین بسیار حسنه و روابط آنها با شیعیان و کردها بشدت تیره و خصمانه بود.»


رهبری عمودی ، افقی ، مارپیچ و …

علی مزروعی عضو فعال حزب منحله مشارکت در گفتگو با رادیو زمانه طی اظهاراتی عجیب به بحث در مورد ویژگی های رهبری در جنبش های اجتماعی مدرن پرداخته و از نوع جدیدی از رهبری که ما نام آن را رهبری مارپیچ با طعم حمایت بیگانگان گذاشته ایم اشاره کرده است .

وی که در ابتدا ویژگی جنبش های مدنی مدرن را رهبری افقی آنها قلمداد می کند ، مدعی می شود «یکی از پدیده‏های رایج در جنبش سبز و همین‏طور جنبش‏های مردمی‏ خاورمیانه، این است که رهبری عمودی ندارد. این‏ها در قالب یک رهبری افقی شکل گرفته‏اند. به‏طوری که همه‏ی افرادی که علایق و سلایق مشترک دارند، در پیشبرد جنبش با هم همکاری و تعامل می‏کنند. به خاطر همین هم می‏بینیم که حتی آقایان موسوی، کروبی و خاتمی هم هیچ‏وقت ادعای رهبری نکرده‏اند.» اما هنوز چند دقیقه ای از این اظهار نظر نگذشته بود که وی رشته های خود را پنبه می کند و از رهبری عمودی سخن به میان می آورد «فکر می‏کنم آن‏ها در حال حاضر، این رهبری را در چهره افرادی مانند آقای موسوی و کروبی و خاتمی پیدا کرده‏اند.»

مزروعی که علاقه ی زیادی به سخنرانی دارد باز هم کار را به اینجا ختم نمی کند و از شورای هماهنگی راه سبز به عنوان رهبری جریان فتنه یاد می کند که به زعم ما نوع ابداعی از رهبری جنبش های اجتماعی تحت عنوان مارپیچی است چنانچه خود مزروعی نیز به تناقض نهفته در آن واقف است «اگر پذیرفته شود که آقایان موسوی و کروبی رهبری این جنبش را از سوی مردم پیدا کرده‏اند، این شورا مشروعیت خود را از انتصاب آن دو نفر می‏گیرد ….
تا جایی که من اطلاع دارم، این شورا از طرف آن دو نفر تعیین شده‏اند تا در غیاب آن‏ها، بتوانند به عنوان یک حلقه واسط عمل کنند»

/ 0 نظر / 9 بازدید