حوزه انقلابی تابع ولی فقیه و نظام اسلامی است

حجت‌الاسلام حسین الله وردی، مسؤول دفتر نمایندگی و نظارت حوزه علمیه قم در استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا با گرامیداشت سی و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به خاطره‌ای از آن دوران اشاره کرد و گفت: پس از پیروزی انقلاب عده‌ای از طلاب را برای حضور در نهادها و ارگان‌های دولتی از قم به تهران بردم.

وی هدف از اعزام طلاب به تهران را حضور روحانیت در صحنه‌های مختلف انقلاب عنوان کرد و با بیان این‌که در ساختمانی در جوار مدرسه علوی مستقر شدیم که سیدی آمد و اجازه داد به دیدار امام‌(ره) برویم، افزود: به همراه فرد دیگری با مینی‌بوسی به سمت جام‌جم حرکت کردیم و در بین راه شاهد مناظر باشکوهی از مناطق سنگربندی شده نیروهای انقلابی بودیم.

حجت‌الاسلام الله‌وردی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که امام خمینی‌(ره) شاگردان بسیاری را تربیت کردند که در پیروزی انقلاب نقش بسیاری داشتند، به تلاش عده‌ای برای جلوه دادن افراد خاصی به عنوان خط امام اشاره کرد و آن مصادره مطلوب از صدر اسلام تاکنون دانست.

وی خاطرنشان کرد: هرچند اگر بخواهم از مصادره به مطلوب صدر اسلام نمونه‌ای را عنوان کنم، موجب تعریض به اهل سنت شود؛ اما در صدر اسلام افرادی که قلباً به اسلام ایمانی نداشتند، برخی را که واقعاً از صحابه پیامبر بودند به عنوان صحابه پیامبر مطرح نکردند و این جریانی است که همواره از سوی مخالفان حق دنبال می‌شود.

مسؤول حوزه علمیه کرمان با بیان این‌که مصادره به مطلوب در انقلاب اسلامی ایران چیز جدیدی نیست که البته مردم دیگر با این مسائل فریب نمی‌خورند و اغفال نمی‌شوند، به فتنه‌‌گری‌های سیاسیون و برخورد حضرت امام‌(ره) با آن اشاره کرد و گفت: یکی از فتنه‌ها، فتنه بنی‌صدر بود که امام راحل در این‌باره تا توانستند مماشات و نصیحت کردند، اما وقتی نصیحت‌ها فایده نکرد، برخورد امام بسیار قاطع بود.

رهبر معظم انقلاب در برخورد با فتنه‌ها به روش امام عمل کرده‌اند

وی با بیان این‌که امام خمینی‌(ره) با فتنه‌گرها به سبب اصل انقلاب هیچ مماشاتی نداشت، اظهار داشت: همان‌طور که در فتنه آقای منتظری شاهد بودیم، امام‌(ره) وقتی مصالح نظام و انقلاب را در خطر دیدند هیچ مماشاتی نکردند و قطعاً رهبر فرزانه انقلاب هم به شیوه امام عمل خواهند کرد و به حمدلله هم عمل کرده‌اند.

حجت‌الاسلام الله‌وردی در ادامه به تعریف حوزه انقلابی از نگاه امام راحل پرداخت و گفت: حوزه انقلابی حوزه‌ای است که مجتهدینش با آمادگی کامل تأثیر زمان و مکان را در اجتهاد می‌دانند و و فتاوایشان مطابق با وضعیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دنیا است.

وی با بیان این‌که حوزه انقلابی تابع ولی فقیه و نظام است، به حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در زمان ریاست جمهوری به قم و سخنرانی ایشان در مسجد امام حسن عسکری(ع) اشاره کرد و گفت: در بین سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای جمعی شعار می‌دادند صلی علی محمد فرزند حوزه آمد، یعنی ایشان را مسؤول حوزه می‌دانستند.

مسؤول دفتر نمایندگی و نظارت حوزه علمیه قم در استان کرمان با اشاره به سفر اخیر رهبر معظم انقلاب به شهر مقدس قم، آن را فراتر از حضور یک رهبر در شهری دانست و گفت: استقبال پرشور علما و روحانیان به سبب این نبود که رهبر فرزند حوزه است؛ بلکه بالاتر از آن به عنوان مرجع تقلید و پیشوای حوزویان مطرح بود.

دشمن از ارتباط گسترده حوزه با مقام معظم رهبری سخت عصبانی است

حجت‌الاسلام الله‌وردی با بیان این‌که دشمن از ارتباط گسترده حوزه با مقام معظم رهبری سخت عصبانی است و قطعا با شگردها و روش‌هایی درصدد است که از حوزویان انتقام بگیرد، تصریح کرد: دشمنان انقلاب هرگز در برابر حوزویانی که همواره جانشان در کف دستانشان است، موفق نخواهد شد.

وی حوزه را متکفل ترویج و گسترش اندیشه‌های ژرف امام خمینی‌(ره) و آشنایی طلاب جوان با این اندیشه‌ها دانست و گفت: اکنون کارهای مناسبی در این زمینه انجام شده که یکی از این فعالیت‌ها گلچین و دسته‌بندی فرمایشات حضرت امام‌‌(ره) است که باید مدون شود و جزو برنامه‌های درسی حوزه قرار گیرد.

مسؤول حوزه علمیه کرمان تدوین فرمایشات امام‌(ره) را از سوی بزرگان حوزه و اعضای محترم جامعه مدرسین که در زمان حضرت امام‌(ره) و زمان کنونی مورد توجه و عنایت هستند، ضروری دانست و افزود: موضع‌گیری‌های ناصواب برخی به سبب عدم اطلاع از افکار و اندیشه‌های امام است که طلاب و فضلای حوزه باید به درستی با آن آشنا شوند. /920/ت302/ص

/ 0 نظر / 8 بازدید