تکلیف اقلیت مجلس با سران فتنه

----------------------------------------------------------------------------------------------

اعضای فراکسیون اقلیت مجلس کناره گیری از سران جبهه اصلاحات یا ماندن در کنار آنان را به عنوان مقدمه تدوین برنامه برای انتخابات مجلس نهم بررسی می کنند.


به گزارش جهان به نقل از کیهان این خبر را محمدرضا خباز عضو اقلیت مجلس عنوان کرد. همزمان اعلام شده که جبهه اصلاحات منحل شده و به اعتبار نقش سران آن در فتنه سال ۸۸، جبهه مذکور نمی تواند به فضای رقابت های سیاسی و انتخاباتی بازگردد.
خباز در گفت وگو با خبر آن لاین درباره برنامه جریان متبوع خود در انتخابات اسفندماه آتی گفت: از اصلاح طلبان خارج از مجلس خبر ندارم، اما نمایندگان اصلاح طلب درون مجلس قصد دارند یکی دو نشست مهم در این زمینه داشته باشند. یکی از این نشست ها، سه شنبه همین هفته (امروز) خواهد بود که در آن قرار است مجلس با ارزیابی از وضعیت موجود، آرایش های سیاسی، نگاه هیات نظارت و… را بررسی کند تا بعد از آن، اگر در مجامع عمومی حضور پیدا می کنند یک حرف منسجم، حساب شده و هماهنگ داشته باشند.
وی درباره این موضع که «اصلاح طلبان با رهبران قدیم خود نمی توانند وارد عرصه انتخابات شوند» اظهار داشت: یکی از بحث هایی که در نشست سه شنبه این هفته خواهیم داشت، همین است.
وی درباره ائتلاف با طیفی از اصولگرایان گفت: ما با این گروه از نمایندگان که از حقوق مردم دفاع کرده اند مشکلی نداریم و می توانیم کار کنیم.
چند ماه پیش محافلی نظیر روزنامه «ملت ما» (ارگان محسن رضایی) خواستار ائتلاف اصلاح طلبان و اصولگرایان منتقد شده بودند که با انتقاد محافل اصولگرایان نسبت به عملکرد جریان غالب اصلاح طلبان در فتنه ۸۸ و انفعال دیگر اعضای این جریان در قبال آنها، سناریوی تبلیغاتی مذکور مسکوت گذاشته شد.
در همین حال مرتضی سجادیان عضو مرکزیت حزب کارگزاران اعلام کرد: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات عملا منحل و از گردونه سیاست خارج شده است. با توجه به ساختارشکنی های شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در حوادث پس از انتخابات دهم، این شورا تحت هیچ شرایطی مرکز ثقل اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات آتی نخواهد بود.
وی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران افزود: اصلاح طلبان معتدل و قانون مدار برای حضور در انتخابات آتی کشور از چهره های قانون مدار و معتقد به نظام و رهبری استفاده خواهند کرد و با تمام قوا از هرگونه ساختار شکنی تندروها جلوگیری می نمایند.
وی تصریح کرد: جبهه اصلاحات برای حضور مجدد در صحنه سیاسی کشور باید با پالایش اساسی، از فعالیت احزاب، گروه ها و چهره هایی که دیگر رسمیتی در کشور ندارند و نقش اپوزیسیون نظام را بازی می نمایند جلو گیری به عمل آورند.
سجادیان در واکنش به خبرهایی مبنی بر این که شورای هماهنگی اصلاحات با یک سلسله تغییرات دور جدید فعالیت خود را آغاز می نمایند و مدیریت اصلاح طلبان را در دست می گیرد، گفت: با توجه به ساختارشکنی ها و حضور احزاب مخالف نظام در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، این شورا تحت هیچ شرایطی مرکز ثقل اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات آتی نخواهد بود و رسما منحل شده است.
خاطرنشان می شود مرکزیت مجمع روحانیون مبارز، حزب مشارکت و سازمان مجاهدین (انقلاب) از نقش آفرینان اصلی فتنه ۸۸ بودند که پیش از آن مدیریت جبهه اصلاحات را نیز در قبضه خود داشتند اما در عمل به واسطه ساختارشکنی و همکاری علنی با جریان های برانداز طرد شدند.
 در همین حال برخی گزارش ها حاکی از آن است که برخی محافل فرصت طلب در صددند با پررنگ کردن برخی انتقادها نسبت به دولت، زمینه را برای ائتلاف طیفی از اصولگرایان منتقد دولت با اصلاح طلبان فعال در فتنه ۸۸ فراهم کنند حال آن که اصولگریان حقیقی با وجود طرح انتقادهای درون خانوادگی خود هرگز وارد زد و بند با فتنه گران نمی شوند.

/ 0 نظر / 8 بازدید