همایش ولایت و فقاهت

به گزارش آینده روشن، حجت‌الاسلام مهدی ابوطالبی، دبیر گروه تاریخ اندیشه معاصر مؤسسه امام خمینی‌(ره) در گفت‌وگوی خبری از برگزاری همایش ولایت و فقاهت از نهضت تنباکو تا انقلاب اسلامی، ۲۱ بهمن‌ماه خبر داد.

وی پررنگ کردن بحث ولایت فقیه و ولایت‌مداری ایرانی در طول تاریخ معاصر و همچنین نقش پررنگ ولایت در پیروزی جنبش‌های سیاسی اجتماعی ایران را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش برشمرد و افزود: این همایش با توجه به تقارن تاریخی و محتوایی پیروزی نهضت تنباکو و پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی‌(ره) خاطرنشان کرد: پیروزی نهضت تنباکو پس از همه فراز و فرودها در اثر حکم ولایی و حکومتی میرزای شیرازی و تبعیت مردم از این حکم اتفاق افتاد و پیروزی انقلاب اسلامی هم ناشی از پیروی توده‌های مردم از حضرت امام خمینی‌(ره) به عنوان ولی فقیه و مرجع تقلید بود.

وی یادآور شد: در این مراسم، آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی، مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم، دکتر موسی نجفی و محمدعلی فتح اللهی از اساتید دانشگاه و حجت‌الاسلام علی ابوالحسنی، استاد حوزه علمیه قم به سخنرانی خواهند پرداخت.
گفتنی است، همایش ولایت و فقاهت از نهضت تنباکو تا انقلاب اسلامی، پنجشنبه ۲۱ بهمن‌ماه در سالن اجتماعات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی‌(ره) به نشانی قم ـ بلوار امین ـ بلوار جمهوری اسلامی برگزار می‌شود.

/ 0 نظر / 6 بازدید