پیشنهاد بامزه شیرین عبادی درباره پارک لاله

شیرین عبادی که خود را مدافع حقوق بشر نامیده، در پیشنهاد جالبی، تغییر نام “پارک لاله” به “پارک هاله” را مطرح کرده است!
http://up.iranblog.com/images/cw309nolc7zc1vuss.jpg
به گزارش جهان، وی که مدعی حمایت از حقوق بشر است، با انتشار نامه‌ای در رسانه های بیگانه پیشنهاد کرده است، “از این پس پارک لاله را پارک هاله بنامیم”.

 

منظور عبادی از “هاله”، دختر عزت الله سحابی است.

هاله سحابی ساعت هشت و نیم صبح ۱۱ خرداد و پیش از تشییع جنازه عزت الله سحابی بر اثر شوک ناشی از درگذشت پدر و سابقه بیماری قند خون، دچار تشنج شد.

وی فوراً به درمانگاه شبانه‌روزی گلندوئک لواسان منتقل شد اما تلاش پزشکان نتیجه نداد و هاله در اثر ایست قلبی درگذشت.

با این حال رسانه های ضدانقلاب با انتشار گزارش هایی متفاوت علت مرگ وی را “مضروب کردن وی با پنجه بکس”، “در دست داشتن عکس پدرش”، “ضرب و شتم هاله سحابی توسط ماموران” و … عنوان کردند.

این ادعاهای جالب در حالی منتشر شد که یحیی شامخی، فرزند هاله سحابی همان زمان در گفت‌وگو با سایت گروهک غیرقانونی نهضت آزادی علت مرگ مادرش را به گفته پزشکان “ایست قلبی” دانسته بود.

البته این موضوع هم سبب نشده که محافل ضدانقلاب اکنون هم دست از سر محروم هاله سحابی بردارند و دست کم او را ابزار اقدامات سیاسی خود نکنند.

شیرین عبادی در بخشی از نامه پیشنهادی خود، از زنانی از جمله “ترانه موسوی” و برخی حامیان فتنه ۸۸ هم نام برده و آنان را نماد “پارک هاله” خوانده است!

ترانه موسوی دختری بود که با ادعای محافل فتنه و ضدانقلاب مورد تجاوز قرار گرفت سپس کشته و سوزانده شد اما پس از آنکه او در صدا و سیما حاضر شد و ادعاهای ضدانقلاب را تکذیب کرد، برخی از روزنامه نگاران فتنه از جمله مینو صابری (از نویسندگان سایت ضدانقلاب رادیو زمانه) به این دروغ خودساخته اذعان کردند.

در همان دوران بود که سران داخلی فتنه برای سعیده پورآقایی مراسم ختم گرفتند تا صدای او در بیاید که من زنده ام!

گفتنی است، عبادی که خود را چهره ای جهانی می داند، مصادیق آنچه را به نظرش نقض حقوق بشر است تنها در ایران تشخیص داده و واکنش او در قبال جنایات رژیم صهیونیستی و به خاک خون کشیده شدن زنان و کودکان فلسطینی، کشتار مردم بحرین، یمن، افغانستان، عراق، پاکستان و شکنجه بازداشت شدگان بیگناه در زندان مخفی و مخوف آمریکا هرگز جایی سخنان به اصطلاح حقوق بشری خانم عبادی پیدا نکرده است.

/ 0 نظر / 9 بازدید