حجت‌الاسلام صدوقی: ولایت فقیه محور همه امور است

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، حجت‌الاسلام محمدعلی صدوقی پیش از ظهر امروز در جمع نیروهای نظامی و انتظامی و روحانیان استان یزد با تسلیت ایام سوگواری حضرت رسول اکرم (ص)، امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) و گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: انقلاب ایران ریشه در اسلام و عاشورا دارد و به همین دلیل به پیروزی رسید و این پیروزی به‌رغم عنادهایی که دشمنان داخلی و خارجی از ابتدای انقلاب تاکنون داشتند، استوار مانده است.
وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) اراده‌ای الهی و عزمی قاطع برای حاکمیت اسلام در ایران داشتند، افزود: خداوند متعال نیز بر اساس همین عزم و اراده ملت ایران را به پیروزی شکست‌ناپذیری نایل کرد.
صدوقی همچنین با بیان اینکه قیام امام خمینی (ره) برای خدا بود، خاطرنشان کرد: امام راحل هیچ دو رنگی و مصلحت‌اندیشی غیر از خدا نداشت و تمام حرکاتش با اخلاص و برای رضای خدا بود.
امام جمعه یزد نقش روحانیت را در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن نقشی بسیار ممتاز و ارزنده دانست و بیان داشت: روحانیت همواره در طول انقلاب اسلامی از ولی‌فقیه پیروی و از آرمان‌های انقلاب با دل و جان پاسداری کرده است.
صدوقی خاطرنشان کرد: باید انقلاب را به خوبی حفظ کنیم و در راه تقویت انقلاب و نظام و تقویت اصل و جایگاه ولایت‌فقیه و شخص ولی‌فقیه که محور همه چیز است، بکوشیم.
صدوقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاثیرپذیری انقلاب اسلامی از قیام سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) خاطرنشان کرد: به طور قطع این اتفاقی نیست که انقلاب اسلامی در سال 42 با سالروز قیام عاشورا مصادف و آغاز و در سال 57 در ماه صفر رقم خورد.
وی با اشاره به ارزش‌های اسلام و انقلاب تاکید کرد: امروز رسالت مردم و مسئولان، حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و ... است.
صدوقی خاطرنشان کرد: درخت تنومند انقلاب اسلامی با خون هزاران شهید گلگون کفن آبیاری شده است و امروز بر همگان واجب است از این یادگار امام و شهدا با تمام قوا پاسداری کنند.
وی بر گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر تاکید کرد و افزود: معرفی شخصیت امام (ره) به ویژه برای نسل جوان، تشریح دلایل پیروزی انقلاب اسلامی، ستمگری‌های شاه خائن و رژیم شاهنشاهی در طول 2 هزار و 500 سال حکومت و ... در اولویت برنامه‌های این ایام قرار گیرد.
صدوقی همچنین بر ضرورت گسترش فرهنگ قرآن و نهج‌البلاغه همچنین انعکاس برنامه‌های اقلیت‌های مذهبی در ایام‌الله دهه فجر تاکید کرد.
انتهای پیام/ل20/ک

/ 0 نظر / 5 بازدید