هاشمی: به من بی‌ احترامی کردند

در شرایطی که شورای عالی انقلاب فرهنگی بیش از ۲ هفته پیش ریاست فرهاد دانشجو بر دانشگاه آزاد را تایید کرده اما آیت الله هاشمی رفسنجانی تاکنون حاضر به امضای حکم وی نشده است.

http://www.irupload.ir/images/eg46zgxuv72ejc6tr47b.jpg

به گزارش خبرنگار جهان، آیت الله هاشمی رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد است. فرهاد دانشجو در ۳ هفته اخیر چندین بار از امضای حکمش در آینده نزدیک سخن گفته اما گویا آقای هاشمی راضی نیست حکمی را امضا کند که به ریاست جانشین جاسبی رسمیت بخشد.

من پیشنهادم این بود که جاسبی استعفا بدهد

به گزارش یک منبع آگاه، آقای هاشمی اخیرا در جلسه ای با ابراز گلایه از آنچه در جلسه هیئت امنای دانشگاه ‌آزاد در روز ۲۱ دی ماه گذشت، گفته که پیشنهاد وی استعفای جاسبی و تعیین سرپرست برای برای دانشگاه آزاد بوده تا طی یک بازه زمانی ۳ ماهه رزومه‌های ۱۰ نامزد ریاست دانشگاه بررسی شود، چون این موضوعی نیست که یک شبه بتوان در مورد آن تصمیم گرفت.

این اظهارات درحالی بیان شده که آقای هاشمی و نزدیکانش به چندین ماه مهلت قانونی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تعیین ریاست جدید دانشگاه آزاد بی توجهی کردند و حاضر به تشکیل جلسه و آغاز روند تغییر رئیس این دانشگاه نشدند.

آقای هاشمی همچنین پیشنهاد داده که “شورای عالی انقلاب فرهنگی رای‌گیری انجام ندهد تا این افراد در این ۳ ماه بررسی شوند”.

وی با اشاره به ریاست خود بر هیئت امنا از آنچه اداره کردن جلسه توسط دانشجو خوانده گلایه کرده و آن را بی‌احترامی به خود نامیده است. به گفته آیت الله هاشمی این جلسه باید غیرعلنی برگزار می‌شد.

اشاره رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد به جلسه روز ۲۷ دی ماه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که در آن فرهاد دانشجو با با ۲۴ رای موافق از ۲۸ رای ماخوذه به عنوان رئیس جدید این دانشگاه انتخاب شد.

مخالفت آقای هاشمی با جانشین جاسبی سبب مقاومت وی در برابر امضای حکم ریاست فرهاد دانشجو هم شده است.

البته آنچنان که یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی هفته گذشته به فارس گفت، این شورا درصدد است که با افزودن تبصره‌ای به اساسنامه جدید دانشگاه آزاد مقرر کند که در صورت عدم ابلاغ حکم دانشجو از سوی رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد، این حکم از سوی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شود.

حال باید دید آقای هاشمی کار را به افزودن این ماده به اساسنامه جدید دانشگاه آزاد خواهد رساند یا به ریاست دانشجو تن خواهد داد؟

/ 0 نظر / 17 بازدید