تقلید جمال نامبارک از مهدی هاشمی

یک روزنامه مصری از پشتیبانی مالی آقازاده لندن‌نشین مبارک خبر داده است.نام آقازاده لندن‌نشین معنای خاصی برای ایرانیان دارد؛ معنایی که ارتباطی مستقیم با آشوب‌های خیابانی سال گذشته تهران دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه ایران نوشت: “آقازاده‌های حسنی مبارک، لندن‌نشین شدند ” این خبری بود که هفته گذشته بر صدر اخبار رسانه‌های جهانی و بین‌المللی قرار گرفت؛ خبری که در ایران هم به دلیل تشابه با یک فرد معروف، بازتاب گسترده‌ای داشت و مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد.

روزنامه مصری “الدستور ” نوشت که جمال مبارک، فرزند حسنی مبارک، هدایت مزدوران و اوباشی را که به مردم معترض در میدان التحریر حمله ور شده‌اند، برعهده دارد.

این روزنامه با اشاره به پشتیبانی مالی و معنوی آقازاده لندن‌نشین مبارک از آشوبگران، نوشته است: جمال مبارک همچنان دبیرکل کمیته سیاسی حزب ملی حاکم مصر است و با دیگر مسئولان این حزب جلسات منظمی برگزار می‌کند و در این جلسات، رئیس پلیس مخفی مصر هم حضور دارد.

اعلام این خبر درحالی صورت گرفته که نام آقازاده لندن‌نشین معنای خاصی برای ایرانیان دارد؛ معنایی که ارتباطی مستقیم با آشوب‌های خیابانی سال گذشته تهران دارد.

“مهدی هاشمی رفسنجانی ” فردی است که مورد اشاره مخاطبان این خبر قرار گرفته است.

*تقلید مو به موی جمال مبارک از مهدی هاشمی

او اوایل شهریور ماه سال گذشته و همزمان با برگزاری دادگاه چهارم متهمان آشوب‌های پس از انتخابات، ایران را به مقصد انگلیس و شهر لندن ترک کرد؛ اقدامی که پس از مطرح شدن نام او در این دادگاه درخواست‌های مختلفی برای احضار و محاکمه او صورت گرفت.
از سوی دیگر، متهمان حاضر در دادگاه از دریافت پول از مهدی هاشمی برای دامن زدن به آشوب‌ها خبر می‌دادند.

در همین راستا بود که “حجت‌الاسلام حمید رسایی ” نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در یکی از سخنرانی‌های خود و با اشاره به دادگاه متهمین پس از انتخابات، گفت: در جریان حوادث اخیر با برخی از این افراد قرارداد بستند و مسئول دفتر مهدی هاشمی گفته است ۲۰۰ میلیون تومان کوچک‌ترین رقمی است که او برای به آتش کشیدن دو میدان به اراذل و اوباش داد.

به همین دلیل است که به نظر می‌رسد جمال مبارک هم مهدی هاشمی رفسنجانی را الگوی خود قرار داده و ضمن جایگاه خود به عنوان یک آقازاده لندن‌نشین، به دنبال تقلید مو به مو از مهدی هاشمی در زمینه هدایت آشوب‌ها نیز هست.

/ 0 نظر / 4 بازدید