افشاگری وزیر اطلاعات از فعالیت یک سایت

وزیر اطلاعات با اشاره به فعالیت سایت رژیم صهیونیستی بنیاد ‘رون آراد’ که با فریبکاری به دنبال جذب جوانان جهت اقدمات جاسوسی شده بود، از شناسایی بخش عمده و قابل توجهی افرادی خبر داد که از ایران با این سایت ارتباط برقرار کرده بودند.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت‌الاسلام ‘حیدر مصلحی’ این مطلب را شامگاه یکشنبه در حاشیه جلسه علنی دولت در جمع خبرنگاران بیان کرد.
وی با بیان اینکه برخی از افراد شناسایی شده بعضا فریب این سایت را خورده بودند، افزود: تعدادی از افراد فریب خورده برای نفوذ در پایگاه‌های اطلاعاتی موساد مورد استفاده قرار گرفتند و از این طریق توانستیم بهره‌برداری‌های خوبی از آن کنیم.
وی سپس به تشریح اقدامات انجام شده از سوی وزارت اطلاعات درباره این بنیاد پرداخت و گفت: این وزارتخانه نه تنها اشراف اطلاعاتی درباره اقدامات مختلف سرویس اطلاعاتی موساد در داخل کشور دارد بلکه در کشورهای همسایه و اسلامی نیز حرکات این سرویس جاسوسی را دنبال می‌کند.
وزیر اطلاعات افزود: رژیم صهیونیستی از ۲۰ سال پیش سایتی را به نام بنیاد رون آراد تحت عنوان یک ان.جی.او راه‌اندازی کردد که ظاهری فریبنده و بشردوستانه هم به آن داده شده است.
وی در ادامه این پرسش را مطرح کرد، موساد و رژیم صهیونیستی که غصب و قتل و غارت جزء اصول اولیه آنهاست، چگونه اقدامات بشردوستانه انجام می‌دهند و حقوق بشر را دنبال می‌کنند.
مصلحی تصریح کرد: این رژیم به دنبال آن است که از طریق این سایت افرادی را از کشورهای مختلف به عنوان جاسوس شناسایی و دعوت به همکاری کند تا از این طریق بتوانند کار اطلاعاتی یا اقدامات مختلفی که در کشورهای اسلامی انجام می‌شود را رصد کنند.
وی افزود: وزارت اطلاعات با توجه به اقدامات انجام شده و در راستای اشراف اطلاعاتی خود توانست بخش عمده و قابل توجه افرادی را که با این سایت مرتبط و فریب آن را خودرده بودند، شناسایی کند.
وی از جمله راه‌های جذب جاسوس از طریق این سایت را تبلیغ پرداخت مبلغی به افرادی که با آنها تماس گرفته و اطلاعات مورد نیازشان را بدهند، عنوان کرد و گفت: همه افرادی که با این سایت همکاری و بعد از دادن اطلاعات، تقاضای پول کرده‌اند، مورد تمسخر متولیان این سایت قرار گرفته‌اند.
وزیر اطلاعات گفت که همه افرادی که اطلاعات مورد نیاز این سایت را داده‌اند، فریب‌خوردگانی هستند که مورد شناسایی قرار گرفتند.
** جوانان فریب نخورند
وزیر اطلاعات در ادامه با تاکید بر اینکه جوانان و افرادی که تحت‌تاثیر القائات فریبکارانه این سایت قرار می‌گرند بسیار دقت کنند که فریب نخورند، افزود: اگر افرادی اقداماتی را انجام داده‌اند با شماره تلفن ۱۱۳ وزارت اطلاعات تماس بگیرند و همکاری کنند. ما آنها را راهنمایی می‌کنیم.
** فرصت به فریب‌خوردگان فقط تا ۲۲ بهمن
مصلحی در ادامه از افرادی که فریب این سایت را خورده‌اند خواست تا قبل از ۲۲ بهمن خود را معرفی کنند تا با همراهی با سیستم اطلاعاتی از تخیفیف‌های دستگاه قضایی بهره‌مند شوند.
وی درباره افرادی که شناسایی شده‌اند نیز گفت: کار اطلاعاتی که با این افراد انجام می‌شود این است که آنها چقدر تحت تاثیر این سایت قرار گرفته و تا چه میزان با آن ارتباط برقرار کرده‌اند.
وزیر اطلاعات تاکید کرد با افراد شناسایی شده، متناسب با وضعیت خود و میزان اطلاعاتی که در اختیار سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی قرار گرفته‌اند برخورد می‌شود.
وی در عین حال تاکید کرد: دستگاه قضایی برای افرادی که خود را معرفی نکنند مجازات‌های سنگینی تعیین خواهد کرد.
مصلحی در پایان افزود: وزارت اطلاعات با اقدامات خود صیانت خوبی از مردم کشور در جلوگیری از فریب اقدامات سرویس‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی انجام می‌دهد.

/ 0 نظر / 4 بازدید